Elon Musk si našiel novú obeť.

Poslednú dobu sa na kapitálovom trhu dejú skutočne zaujímavé veci. Či už ide o úspešné výsledky svetových firiem v 4Q2020, alebo kauza ohľadom akcie GameStop, alebo práve to, že Elon Musk začal blázniť s neregulovaným Bitcoinom na neregulovanom trhu.

Veľa ľudí teraz blázni a sú úplne nadšení z toho, že Elon Musk si dal do popisu na Twitter #Bitcoin.

Ľudia si myslia, že keď už Musk investuje do Bitcoinu, tak to proste musí byť budúcnosť. Áno presne ten Musk, ktorý v roku 2018 skúšal podobné vyjadrenia na Twitteri ohľadom akcií Tesly a ako odmenu dostal pokutu 20 miliónov $ a musel rezignovať, ako predseda predstavenstva v spoločnosti Tesla.

Musk Napísal:

“Zvažujem, že Teslu prevezmem do súkromného vlastníctva za 420 $ (za akciu). Financovanie je zabezpečené.”

Samozrejme vďaka Muskovi prišlo mnoho ľudí o svoje peniaze, pretože takto manipuloval s trhom.

SEC (Komisia cenných papierov a burzy) obvinila Muska za tieto odvážne vyjadrenia:

SEC vo svojej žalobe uviedla, že Musk vydal falošné a zavádzajúce vyhlásenia a tým zámerne manipuloval trhom s cennými papiermi. SEC tvrdí, že tvíty spôsobili významné pohyby na trhu.

Elon Musk a Tesla zaplatili po 20 miliónov $ v rámci pokuty. Týchto 40 miliónov $ bolo následne rozdelených poškodeným investorom.

Musk rýchlo pochopil, že na burze funguje regulácia a takto sa to proste nedá. Ale teraz tu je Bitcoin.. Ten nemá žiadnu reguláciu a nefunguje na žiadnom regulovanom trhu, čo samozrejme Musk veľmi dobre vie. Tým  pádom si tam každý môže robiť doslova čo chce…

Predstavte si:

Pozná Vás celý svet. Hodnota Bitcoinu je 30 000$. Urobíte nákup Bitcoinu a hneď následne dáte verejný náznak toho, že Bitcoin je budúcnosť. A BOOM… Bitcoin narástol o 5 000$  a vy môžete krásne a rýchlo predať a tým pádom aj zarobiť. A nikto Vám žiadnu pokutu nedá.

Elon Musk and Jack Dorsey are Hacking Bitcoin - The Last Futurist

Chcem tým v krátkosti povedať, že podľa môjho osobného názoru to je pre Bitcoin viac na škodu, ako na úžitok.

Očakávam tvít o tom, ako Musk predáva svoje Bitcoiny….

Ivan Jašík je finančný konzultant a investor, ktorý sa už viac, ako 3 roky venuje investovaniu. V roku 2017 založil biznisovú značku Jashik.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *