Do čoho investujem ?

V prvom rade chcem povedať, že toto nie je žiadne investičné odporúčanie. Je to rozdelenie môjho investičného portfólia, pred ktorým som si musel vypracovať finančný a investičný plán a až podľa toho som si to takto nastavil. Čiže hneď prvá rada je si vytvoriť plán a podľa toho si vyberte investíciu, pretože pre každého z nás je dobré niečo iné.

Môj cieľ je dlhodobý čo sa týka budovania majetku. Tým pádom som si vyberal hlavne akcie. Na krátkodobé investovanie samozrejme akcie neodporúčam..

1. Investícia je index S&P500………. je Americký index, ktorý sa skladá z 500 najväčších amerických spoločností, čo predstavuje 80% z celkovej trhovej kapitalizácie v USA. S&P500 sa považuje, ako ukazovateľ americkej ekonomiky. S&P 500 je veľmi obľúbenou možnosťou pre dlhodobé investície.

Bringing Tokenized Apple & Facebook Stocks to the Bottom Billion on Blockchain | by Darren Toh | Perlin | Medium

2. Franklin Technology Fund……. je technologický fond, v ktorom je viacero technologických gigantov. Ja osobne technológiám verím a považujem ich za budúcnosť. Keď sa pozriem na rok 2010 a dnes tak svet sa skutočne posunul a myslím, že sa ešte v technológiách posúvať bude. Jedným nákupom opäť kupujem viacero firiem ( technologické). Ak sa technológie posúvajú vpred, tak ja z toho profitujem.

Franklin Technology Fund | ING Belgium - ing.be

3. Berkshire Hathaway……. je spoločnosť svetového investora Warrena Buffetta, ktorá od roku 1965-2020 robí v priemere 20% ročne… a to je dôvod prečo je Buffett považovaný za najlepšieho investora všetkých čias. Berkshire funguje takým spôsobom, že nakupuje iné akcie firiem a priemerné zhodnotenie firiem tvorí zhodnotenie celého Berkshire.

Warren Buffett's 2021 Portfolio | Berkshire Hathaway Stocks into 2021

Všetky 3 dlhodobé investície sú postavené na rozdelení pomedzi viacerých firiem. Že jedným nákupom dokážem vlastniť viacero akcií a tým pádom výrazne znižujem riziko. Ako to povedal John Bogle: Nehľadajte ihlu v kope sena. Kúpte celú kopu. A tak fungujú moje investície. Nekupujete akcie firiem po jednom, ale kúpite všetko.

Na rezervu a krátkodobé peniaze využívam štátne dlhopisy.

Samozrejme pre každého z nás je dobré niečo iné, čiže skutočne si nechajte poradiť od kvalifikovaného špecialistu, ktorému keď poviete aký máte finančný ciel, tak Vám bude vedieť poradiť, alebo venujte veľa hodín učeniu sa. Nepozerajte sa u investovania len na povrch a marketing, ale aj na vnútro danej investície. Ak sa dobre niečo počúva a má to skvelý marketing, tak to neznamená, že to je aj rovnako dobre vo vnútri. Ako to povedal Warren Buffett, dobrá firma nemusí byť dobrá akcia.

V prípade otázok ma kľudne môžete kontaktovať aj priamo na instagrame. Rád odpovedám na otázky a rád pomôžem v tejto oblasti.